Fudbal 0

20.9.2024.

22:44

Srbi na vrhu Serije A – uzalud Lazovićeva asistencija iz kornera VIDEO

Fudbaleri Torina pobedili su Veronu u gostima 3:2 u okviru 5. kola i zaseli na vrh serije A.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/Roberto Bregani

Bio je to treći trijumf ekipe srpskih reprezentativaca Vanje Milinković Savića i Ivana Ilića, ujedno i treći poraz ekipe čije boje brani bivši reprezentativac naše zemlje Darko Lazović.

Upravo je Čačanin bio najzaslužniji za poravnanje Verone u 12. minutu, uz strelca gola naravno. Precizno je proigrao Kipranina Kastanosa direktno iz kornera, a ovaj zaista efektnim udarcem savladao Milinković-Savića.

Tako je domaći sastav ekspresno anulirao prednost Torina koju je doneo Sanabrija dva minuta ranije.

Taman kada je Verona bila u naletu, osokoljena izjednačenjem, Poljak Pavel Davidovič je nesmotreno udario protivničkog igrača laktom i zaradio direktan crveni karton, tako znatno otežao poziciju svom timu za nastavak meča.

Gostima se tada ponovo ukazala prilika da maksimalno pritisnu protivnika i povrate vođstvo.

Nije dugo prošlo Zapata je bio neumoljiv pred golom domaćih i vratio prednost na stranu "bikova".

U poluvremenu Lazović je bio žrtva taktike, morao je napolje, ali je svakako odbrana Verone, dodatno pojačana u defanzivi, i treći put kapitulirala.

Strelac je bio Če Adams posle hirurški preciznog udarca po zemlji u kontri.

Konačno, Veroni se probudila nada u smiraj meča, igrao se 90+3 minut kada je Moskera matirao srpskog golmana među stativama Torina, međutim bio je to i poslednji trzaj domaćih i tek počasni gol u petak uveče.