Fudbal 1

20.9.2024.

22:34

Drama u Augsburgu: Po crveni i poništen penal u nadoknadi

Fudbaleri Majnca slavili su na gostovanju Augsburgu rezultatom 3:2, u meču četvrtog kola nove sezone Bundeslige.

Profimedia

Nesvakidašnji meč smo imali na "WWK Areni", gde smo videli, pet golova, dva crvena i veoma uzbudljivu završnicu.

Gosti su u uvodnih 15 minuta, u razmaku od samo dva, stigli do prednosti od 2:0 i činilo se da je meč već tada završen.

Pogađali su Zib i Burkart, a Šloterbek je prepolovio zaostatak u 25. minutu pre nego što je fudbaler Majnca Amiri u kratkom rasponu dobio dva žuta i isključenje.

U nastavku, Burkart je postigao još jedan gol iako je njegov tim bio u deficitu, a Esende u 57. vratio svom timu priključak. Ispostaviće se da će on biti jedan od tragičara, kako je nedugo potom dobio direktan crveni karton.

Ni završnica nije prošla bez uzbuđenja. Vidmer je oborio protivnika, sudija "pokazao" na belu tačku u 99. minutu, ali je odluka promenjena posle provere u VAR sobi.

U narednom kolu Majnc igra kod kuće protiv Hajdenhajma, dok će igrači Augsburga put Lajpciga.