Fudbal 2

16.9.2024.

20:30

Parma izgubila posle 2:0 – Tuvan poslao Udineze na vrh Serije A

Fudbaleri Udinezea savladali su Parmu rezultatom 3:2 (0:2) u pretposlednjoj utakmici 4. kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Popularne "mlekadžije" su imale dva gola prednosti na poluvremenu, ali su, nekako u skladu sa svojim nadimkom, to uspele da prospu i da izgube već dobijen meč.

Prednost domaćinu je već u drugom minutu doneo Del Prato, dok ju je u 43. duplirao Boni. U obe situacije je vrlo loše reagovao slovenački štoper Jaka Bijol.

A onda se u pauzi na "Enio Tardiniju" sve promenilo i "zebre" su zaigrale potpuno drugačije nego u prvih 45 minuta.

Najpre je već u 49. minutu Luka smanjio zaostatak gostujućeg tima, da bi potom na scenu stupio Floran Tuvan.

Francuz je najpre u 68. minutu poravnao rezultat, da bi u 73 Keita dobio drugi žuti karton i Parma je ostala sa igračem manje.

Samo četiri minuta je bilo dovoljno Udinezeu da iskoristi brojčanu prednost, odnosno, da Tuvan drugi put zatrese mrežu domaćih i kompletira veliki preokret.

"Mlekadžije" ostaju na 12. mestu na tabeli sa četiri osvojena boda, dok je Udineze ovim trijumfom posao lider Serije A sa 10 bodova.