Fudbal 0

15.9.2024.

17:05

Samardžić sa klupe gledao šou Lukmana i De Ketelarea VIDEO

Fudaleri Atalante pobedili su Fiorentinu u sjajnoj utakmici 4. kola Serije A rezultatom 3:2.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu, verovatno najboljem, najatraktivnijem, koje se imalo videti ove sezone u elitnom rangu italijanskog fudbala.

Blistali su u dresu domaćeg tima velemajstori fudbala Ademola Lukman i Šarl De Ketelare, direktno zaslužni za sva tri gola tima iz Bergama.

Lukman je bio asistent kod prvog gola (obavezno pogledati akciju - u videu ispod) koji je postigao Retegi, kada je anulirao vođstvo gostiju u režiji Martinez Kvarte. Potom je De Ketelare pogodio za 2:2 u smiraj poluvremena, i on je odgovorio na gol Fiorentine (Mojze Ken), da bi vrhunac uzbuđenja usledio samo minut kasnije - Lukman je postigao gol u prvom minutu nadoknade poluvremena.

Atalanta - Fiorentina 3:2, posle atomskog fudbala u prvom poluvremenu na renoviranom stadionu u Bergamu.

U nastavku, začudo, mreže se nisu tresle za šta je, pored ostalih, najodgovorniji David De Hea sa nekoliko sjajnih intervencija među stativama gostiju.

Bivši golman Mančester junajteda potvrdio je klasu u nekoliko situacija, skidao je udarce Lukmana koji su bili najveća pretnja i tako održao svoj tim "u životu", međutim zakazala je napadačka linija tima iz Firence pa su bodovi ostali u Bergamu.

Za domaći sastav čitav meč na klupi presedeo je srpski reprezentativac Lazar Samardžić.

Atalanti je ovo bila druga pobeda u četiri kola, a Fiorentini prvi poraz pored tri remija koja je dosad upisalaa. U Firenci će barem do narednog vikenda čekati na "prvenac" u novoj sezoni.