Fudbal 0

14.9.2024.

22:53

"Trešnjice" nadigrale Čelsi, ali tri boda otišla za London

Fudbaleri Čelsija savladali su Bornmut u gostima rezultatom 1:0 u meču četvrtog kola Premijer lige.

Profimedia

"Trešnjice" su tokom većeg dela meča bili konkretniji i opasniji protivnik, ali nisu uspevali da savladaju Roberta Sančesa.

Španac je skrivio penal u 37. minutu, ali krivica za to ide Fofani koji je poslao očajan pas nazad ka svom golmanu. Evanilson je sve ispratio, te Sančesu nije ostala druga opcija do da obori zamenu za Dominika Solankea.

Ipak, Brazilac kao da nije znao za zlatno fudbalsko pravilo. Fudbaler nad kojim je napravljen faul ne bi trebalo da izvodi penal. Evanilson ga je prekršio, a Sančes odbranio penal. Na prvi pogodak u Premijer ligi će morati još da sačeka.

Kako je meč odmicao tako su i tenzije rasle. Obojica menadžera su zaradila po žuti karton, a kulminacija je dostignuta kada je u 86. minutu viđen jedini gol.

U akciji rezervista Džejdon Sančo je upisao asistenciju, a Kristofer Nkunku pokazao da je izuzetno jak izdržavši duel sa nekoliko protivničkih čuvara i potom postigao gol.

Čelsi je upisao drugu pobedu ove sezone, ujedno prekinuvši niz nepobedivosti Bornmuta.