Fudbal 1

14.9.2024.

22:43

"Poker" Milana za pola sata – Pavloviću ceo meč, Joviću klupa

Fudbaleri Milana ubedljivo su nadigrali i savladali ekipu Venecije rezultatom 4:0 (4:0) u utakmici 4. kola italijanske Serije A.

Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

"Roso-neri" su konačno upisali prvi trijumf u sezoni, nakon što su u prva tri kola osvojili samo dva boda.

Ovog puta, rešili su da to učine autoritativno i da od starta stave rivalu do znanja kako će proći na "San Siru".

Već u drugom minutu je Teo Ernandes načeo Veneciju, a u 16. minutu je Mateo Gabija duplirao prednost na asistenciju Kristijana Pulišića.

Američki kreativac se i sam upisao u listu strelaca u 25. minutu iz penala, a na isti način je u 29. minutu svoj prvenac u dresu Milana upisao Tami Ejbraham.

Nakon toga je domaći tim "popustio gas" i više nije kidisao, niti tresao mrežu rivala, iako je od 73. minuta imao igrača više.

Tada je Nikoluši Kavilja zaradio drugi žuti karton, šest minuta posle prvog i tada je definitivno bio rešen meč.

Ceo meč za crveno-crne je odigrao Strahinja Pavlović, dok ga je od početka do kraja Luka Jović presedeo na klupi.

Milan sada ima pet osvojenih bodova i zauzima osmo mesto, dok je Venecija na poslednjoj poziciji sa samo jednim bodom.