Fudbal 0

14.9.2024.

20:36

Golčina Durana, košmar Evertona: Drugi meč uzastopno izgubili posle 2:0! VIDEO

Fudbaleri Aston Vile savladali su Everton posle preokreta rezultatom 3:2 u meču 4. kola Premijer lige igranom na "Vila parku".

Profimedia

Neverovatan meč smo gledali u Birmingemu gde su "karamele" drugi put uzastopno ubeležili poraz u meču u kom su imali dva gola prednosti, te tako upisali četvrti u nizu iz isto toliko mečeva na startu sezone. Nezapamćeno loš start.

Doduše, nije bilo toliko dramatično kao protiv Bornmuta, kada su "trešnjice" u nadoknadi došle do potpunog preokreta.

Na isteku pola sata igre već je bilo 0:2 na semaforu za goste posle golova Dvajta Meknila u 16. i Dominika Kalverta-Luina u 27. minutu meča.

Ipak, Oli Votkins je u finišu prvog meča odlučio da prekine post od sedam uzastopnih mečeva i upiše se po prvi put ove sezone.

Isti igrač je u 58. minutu doneo izjednačenje svom timu, ali je ostao u senci rezerviste Džona Durana.

"Džoker" Unaja Emerija je u 76. minutu sa velike udaljenosti šutirao izuzetno snažno i precizno za veliko slavlje domaćih navijača.

Nedugo potom je Kalvert-Luin pogodio prečku, ali ekipa Šona Dajča nije uspela da stigne barem do boda.

Vila je upisala i treći trijumf i trenutno je na trećem mestu dok je Everton poslednji. U narednom kolu igraju protiv Vulverhemtpona kod kuće dok će Everton u goste Lesteru.