Fudbal 0

14.9.2024.

20:24

Het-trik Kejna – gol Musijale u 15. sekundi tek treći najbrži ikada

Fudbaleri Bajern Minhena ubedljivo su savladali novajliju u Bundesligi, ekipu Holsten Kila rezultatom 6:1 (4:0).

EPA-EFE/MARTIN ZIEMER

Goleadu je već u 15. sekundi utakmice otvorio Džamal Musijala na dodavanje Harija Kejna.

Ali, interesantno, to nije najbrži gol u Bundesligi. Zapravo, nije ni u prva dva, pošto prvo mesto dele Karim Belarabi i Kevin Foland, pošto su obojica bili strelci u devetoj sekundi, u sezonama 2014/2015. odnosno, 2015/2026.

Prednost Bajerna je duplirao Kejn svojim prvom golom na meču u sedmom minutu, a onda je u 13. minutu Remberg postigao autogol za 0:3.

Kejn je svoj drugi pogodak postigao dva minuta pred odlazak na veliki odmor, da bi Olise u 65. kompletirao "petardu" Bavaraca.

Utešni pogodak za Holsten Kil postigao je vezista iz Bosne i Hercegovine Armin Gigović u 82. minutu, ali tu nije bio kraj.

Hari Kejn je u prvom minutu nadoknade stigao do het-trika i ukupno četvrtog gola u tekućoj sezoni.

Bajern se vratio na prvo mesto na tabeli, sa maksimalnih devet osvojenih bodova, dok ekipa Kila na začelju nema nijedan.