Fudbal 1

14.9.2024.

18:58

Marselj preživeo sa igračem manje – Nica pogodila tri stative

Fudbaleri Olimpika iz Marselja upisali su novi trijumf u francuskoj Ligi 1, ovog puta na domaćem "Velodromu" protiv Nice rezultatom 2:0 (1:0).

Profimedia

Time je ekipa Roberta de Zerbija makar privremeno skočila na prvo mesto sa 10 osvojenih bodova, jednim više, ali i utakmicom više od Pari Sen Žermena.

Trijumf Marselju doneli su Nil Maupaj i Luis Enrike koji su pogađali mrežu rivala u 40. odnosno, 53. minutu.

Ipak, usled crvenog kartona Kornelijusa u 75. minutu imali smo neizvesnu završnicu, u kojoj su fudbaleri Nice čak tri puta pogodili okvir gola.

Olimpik se branio i odbranio, te će makar do večeras boraviti na liderskoj poziciji Lige 1.

Nica je ostala na devetom mestu sa četiri osvojena boda iz isto toliko odigranih utakmica.