Fudbal 0

14.9.2024.

17:54

Šampion demonstrirao silu, "švabe" slave reprezentativca BiH

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena vratili su se na pobednički put u trećem kolu Bundeslige nakon poraza koji su doživeli u prethodnoj rundi.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/FILIP SINGER

Ekipa Ćabija Alonsa u subotu popodne u Sinshajmu demonstrirala je silu, potvrdila šampionsku reputaciju, najubedljivijom pobedom od početka sezone - protiv Hofenhajma u gostima 4:1.

Udarni protagonista meča i trijumfa "aspirindžija" bio je nigerijski napadač Viktor Bonifejs sa dva gola i asistencijom.

U 17. minutu je upisao dodavanje ka strelcu vodećeg gola Martinu Terijeru, u 30. je na asistenciju Džake duplirao vođstvo gostiju koje je pepolovio Beriša na dodavanje Kramarića, do odlaska na odmor.

Nastavak je doneo još sigurniju partiju Leverkuzena.

U samo tri minuta utakmica je rešena.

Reprezentativac Nemačke Florijan Virc je u 72. pogodio iz penala, a u 75. prva figura utakmice Bonifejs je drugi put zatresao mrežu Hofenhajma i stavio tačku na drugu pobedu osvajača nemačke "duple krune".

Istovremeno, u Menhengladbahu, gostujući Štutgart pobedio je 3:1, to mu je inače i prva pobeda u sezoni, zahvaljujući dvostrukom strelcu, reprezentativcu BiH Ermedinu Demiroviću.

Tanjug/David Inderlied/dpa via AP

Momak rođen pre 26 godina u Hamburgu tresao je mrežu "koltova" u 58. i 61. minutu, time i postavio konačan rezultat. Prethodno, u prvom delu meča, Nemac Deniz Undav svojim golom je najavio trijumf "švaba".

Bez pobednika je završen meč Lajpciga i Union Berlina, i bez golova što je pomalo iznenađujuća činjenica imajući u vidu atomsku navalu domaćih u sastavu Simons, Openda, Šeško. Ovog puta, ipak, pucali su samo ćorcima.

Vrlo zapažen ovog popodneva na terenima Bundeslige bio je Egipćanin Omar Marmuš čija su dva gola (jedan iz penala) doneli Ajntrahtu pobedu u Volfsburgu od 2:1.