Tuga kraj jezera – Fabregasova četa ostala bez pobede u 90+1'

Fudbaleri Koma i Bolonje odigrali su uzbudljivih 2:2 u meču 4. kola Serije A.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Na stadionu kraj jezera ekipa Seska Fabregasa bila je vrlo blizu  u povratničkoj sezoni u eliti, minuti su je delili od tog cilja, međutim i gosti su imali svoje planove.

Raspoloženje navijača Koma pokvario je engleski internacionalac Samuel Iling Džunior efektnim golom u prvom od devet minuta nadoknade vremena.

Bio je to zaista savršen hitac krilnog napadača Bolonje, gađao je i pogodio dalji ugao gola Koma sa nekih 14-15 metara - bio je hirurški precizan.

Tako su gosti, koji ove sezone predstavljaju Italiju u Ligi šampiona, u gotovo poslednji čas spasili svoju kožu u duelu sa novajlijom u ligii povratnikom u elitni rang posle 21 godine.

Fabregasov tim dugo će žaliti za propuštenim šansama u ovom meču pošto je sve do 76. minuta imao prednost od 2:0 autogolom Kasalea i pogotkom Kutronea. Vrata velike pobede bila su širom otvorena za domaće međutim kao da su se igrači sa stadiona "Đuzepe Sinigalja" uplašili trijumfa.

U grču su odigrali preostali deo meča i za to bili kažnjeni.

Goste je "u igru" vratio Kastro u 76. minutu da bi pomenuti Iling-Džunior šokirao domaći sastav i poravnao za konačnih 2:2.

Bolonja je, kao i Komo, bez pobede u prve četiri runde sa učinkom od tri remija i porazom.