Fudbal 0

13.9.2024.

22:26

Dortmund na pravi način najavio start Lige šampiona

Fudbaleri Borusije Dortmund upisali su drugu pobedu od starta nove sezone Bundeslige.

Profimedia

"Milioneri" su u trećem kolu na svom terenu slavili protiv Hajdenhajma sa 4:2, tima koji je posle dve pobede sada prvi put poražen od starta sezone.

Dortmund je poveo u 11. minutu golom Donija Malena, a do kraja prvog dela meča usledila su još tri gola. Svega šest minuta kasnije je Karim Adejemi po prvi put zatresao mrežu na ovom meču

Hajdenhajm je došao do gola u 39. minutu preko Piringera, ali radost gostiju je trajala svega dva minuta, pošto je Adejemi po drugi put zatresao mrežu u 41. minutu.

Tim rezultatom se otišlo na veliki odmor, dok u drugom delu meča Hajdenhajm je uspeo da unese dramu pred kraj meča, jer je sa bele tačke Brojning smanjio prednost Dortmunda.

Međutim do kraja meča domaći su stigli do još jednog gola preko Emrea Džana i tako je ekipa Nurija Šahina ovom pobedom stigla makar do subote na vrh tabele Bundeslige.

Borusiju Dortmund sada očekuje start takmičenja u novom formatu Lige šampiona protiv ekipe Klub Briža.