Fudbal 9

1.9.2024.

23:30

Mbape sa dva gola postao heroj Reala VIDEO

Čekali su navijači Reala na prve golove nove zvezde tima Kilijana Mbapea u prvenstvu Španije i dočekali su ih.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Fudbaleri prvaka Španije i Evrope pobedili su pred svojim navijačima ekipu Betisa sa 2:0 (0:0), u susretu 4. kola La Lige.

Tako su izabranici Karla Ančelotija stigli o drugog trijumfa ove sezone, a u glavnoj ulozi bio je reprezentativac Francuske, strelac oba gola.

U prvom delu nije bilo golova, mada su obe ekipe imale svoje trenutke, Ezalzuli je u desetom mogao da donese prednost gostima, kao i Rodrigo u trećem minutu nadoknade prvog dela.

Vinisijus je u 50. minutu pogodio stativu i najavio bolje poluvreme Madriđana i, da bi ponovo Ezalzuli imao priliku za goste u 58.

I onda, na scenu stupa Mbape, prvo je u 67. minutu odlično utrčao na dodavanje Valverdea za 1:0.

U 75. minutu dosuđen je i penal za Real pošto je sudija konsultovao VAR, a precizan sa bele tačke bio je Mbape za konačnih 2:0.

Imao je i mladi Endrik priliku u poslednjem minutu susreta, ali je golman Betisa Rui Silva uspeo da mu odbrani udarac.