18:56

Osasuna i Alaves lako do bodova

Fudbaleri Osasune ostvarili su drugu pobedu ove sezone u La Ligi.

Profimedia

U susretu 4. kola na svom terenu u Pamploni pobedili su ekipu Selte iz Viga sa 3:1 (2:1).

Kamerunac Flavijen Bojomo je na asistenciju Anta udimira doneo prednost domaćinu u 21. minutu, da bi osam minuta kasnije gosti izjednačili.

Borha Iglesijas je bio na pravo mestu, sa linije peterca je samo gurnuo loptu u nebranjenu mrežu.

Do poluvremena, Osasuna je uspela da stekne prednost i to u golom u poslednjem minutu prvog dela.

Bio je to autogol Karlosa Domingeza.

Osasuna je pobedu obezbedila u 62. minutu kada je Abel Bretones sa desetak metara oštrim udarcem poslao loptu u mrežu gostiju.

Gosti su u 86. minutu ostali sa desetoricom zbog isključenja Alfonsa Gonzalesa, ali su u prvom minutu nadoknade ublažili poraz autogolom Moija Gomesa.

Do pobede je došao i Alaves koji je mkod kuće bio bolji od Las Palmasa, 2:0 (1:0).

Karlos Visente je u sedmom minutu pogodio za 1:0 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Sve je rešeno u finišu kada je u 78. minutu Toni Martines postavio konačnih 2:0.

Bio je to fantastičan udarac sa 25 metara levom nogom, ništa tu nije mogao golman Las Palmasa.

Mogao je Alaves i do ubedljivije pobede, ali u četvrtom minutu nadonade, Luka Romero nije iskoristio penal pa se rezultat nije promenio.