Fudbal 68

1.9.2024.

18:56

Liverpul opet ponizio Junajted na "teatru snova"! VIDEO

Fudbaleri Liverpula nadigrali su Mančester Junajted na "Old trafordu" i savladali ga rezultatom 3:0 (2:0) u derbiju 3. kola engleske Premijer lige.

Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Mančester junajted – Liverpul 0:3 (0:2)
Dijas 35, 42, Salah 56

Stadion: "Old traford"
Sudija: Entoni Tejlor

Iako je tim Erika ten Haga potencjialno jači nego prošle sezone, ekipa koju od letos predvodi Arne Slot je za bar dve klase iznad ljutog rivala.

Najveći derbi engleskog fudbala bio je "jednosmerna ulica" i ni u jednom trenutku nije bilo pitanje ko je bolji ili ko će ostvariti pobedu.

Liverpul je u prvih pola sata "otvarao" protivnika, širio ga po celom terenu i pronalazio prostor, a u velikoj meri su pomogle i greške Brazilca Kazemira.

Vezista "đavola" je u 35. minutu izgubio loptu na svojoj polovini, a par sekundi kasnije izvedena je akcija po desnoj strani.

Dobra kombinacija je završena centaršutom Mohameda Salaha za Luisa Dijasa i Kolumbijac je pogodio glavom za vođstvo gostiju.

Junajted se branio do tog momenta, a onda se sve raspalo. Sedam minuta kasnije identičan je bio scenario.

Kazemiro gubi loptu na krajnje početnički način, Salah asistira Dijasu, a on pogađa sa distance.

Junajted nije uspeo ništa da promeni ni u nastavku, ali zato Liverpul jeste do trećeg gola.

Nakon dve asistencije Mo Salah se nagradio pogotkom za šokantnih 0:3 na "teatru snova".

Meč je, praktično, već tada bio prelomljen, iako su tek tada domaći igrači počeli intenzivnije da napadaju.

Tako je Džošua Zirkze imao dve vrlo dobre prilike, ali je njegove udarce nogom i glavom lako zaustavljao Alison Beker.

Liverpul je spustio papučicu sa gasa i rutinski priveo meč kraju kao da je igrao protiv Ipsviča, a ne na vrućem terenu najvećeg rivala.

Sva dešavanja sa utakmice pratili smo putem našeg LAJV BLOGA.

Kraj!

Liverpul je deklasirao Mančester junajted na njegovom terenu i pokazao mu ko je gde u ovom trenutku.

18:51

Nadoknada kao mučenje za "đavole"

Igraće se još pet minuta na "Old trafordu".

18:46

86' Pre će Liverpul do četvrtog, nego Junajted do prvog gola

Takvo je stanje na terenu nekoliko minuta pre kraja derbija na "Old trafordu".

18:41

80' Svi su se već pomirili sa konačnim ishodom

Liverpul ne dozvoljava Junajtedu ni počasni gol da postigne.

18:33

72' Makazice Martinesa

Probao je atraktivno Argentinac, ali nije dobro zahvatio loptu.

Sve je manje vremena za Junajted.

18:30

68' Junajted sada pritiska

Ali, ne pronalazi put do gola Alisona.

18:24

63' Najbolja šansa za Junajted!

Džošua Zirkze je dobio vazdušni duel i šutirao glavom posle centaršuta Markusa Rašforda.

Piše se najbolja šansa za Junajted, ali je i ovo lako odbranio Alison Beker.

18:22

62' Ima li povratka iz ovolikog minusa?

Čini se da nema, pogotovo sa ovakvom igrom Mančester junajteda.