20:38

Lajpcig uradio nemoguće – savladao je Leverkuzen

Fudbaleri Lajpciga su uspeli da urade nešto što nije niko u pretgodnoj sezoni Bundeslige.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Savladali su i to na gostujućem terenu akutelnog šampiona Bundeslige Bajer Leverkuzen sa 3:2.

Na 38 kola u prošloj sezoni niko nije uspeo da savlada ekpu Ćavi Alonsa, a eto sada su prvi put kapitulirali već posle dva kola.

Na prvi gol smo čekali do 39. minuta kada je Džeremi Frimpong otključao mrežu Petra Gulačija.

Do kraja prvog dela meča smo videli još dva gola, prvo je Grimaldo u 45 minutu povećao prednost svog tima,da bi Kevin Kampl uticao na to da njegov tim na poluvreme ode sa boljim momentumom, jer je u sedmom minutu nadoknade smanjie prednost apotekara.

Taj momentum se osetio u drugom delu igre, jer je preko Luisa Opende Lajpcig stigao do izjednačenja u 57. minutu meča.

Trener Lajpciga Marko Roze je u 26. minutu morao da napusti klupu svog tima zbog crvenog kartona koji je dobio zbog nesportskog ponašanja.

Pobednički gol za Lajpcig je postigao Lukas Openda u 80. minutu meča.