22:43

Zvezda videla Milanove mane – Pavlovićev gol bez pomoći rosonerima u Rimu

U derbiju četvrtog kola Serije A, Lacio i Milan su podelili bodove na Olimpiku.

EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Posle jedne zanimljive, sadržajne utakmice, sa puno uzbuđenja i preokreta na kraju je utakmica završena rezultatom 2:2.

Tako su ova dva rivala posle 11 utakmica prvi put odigrali utakmicu bez pobednika.

Milan tako ni posle trećeg kola nije uspisao pobedu u novoj sezoni Serije A, dok je Lacio ima učinak od dva remija i jedne pobede.

Prvo poluvreme na stadionu Olimpiko je prošloi u znaku Strahinje Pavlovića.

Srpski defanzivac je odigrao najbolju utakmicu od kada je došao u Milan, a to jeste bilo skoro, ali sada je Strahinja svima pokazao kakvo su pojačanje dobili Rosoneri.

Da će ovo biti njegova utakmica Pavlovića je nagovestio posle samo tri minuta igre kada je izbacio loptu sa gol linije i tako sprečio Lacio da dođe do prednosti.

Za to je nagređen samo pet minuta kasnije, kada je posle jednog kornera sa leve strane najbolje se snašao u kaznenom prostoru i loptu glavom poslao u mrežu Lacija, za svoj prvenac u dresu Milana i za veliko slavlje navijača Milana.

Celo prvo poluvreme Pavlović je odigrao perfektno. Bukvalno mu se ne može naći nijedna mana, nalazio se na svakim delovima terena i bio je najbolji pojedinac u timu Milana.

Mogao je Lacio ubrzo do izjednačenja, ali Lum Čauma nije iskoristio izglednu šansu, tako da je ostala minimalna prednost za Milan.

Dugo je potom trebalo domaćima da se konsoliduju da pronađu svoju igru, do koje su došli negde pred kraj prvog dela igre.

Gosti su od tog trenutka umirili tempo igre, diktirali su ritam meča koji je njima odgovara. Lacio od tog trenutka pa sve do kraja prvog dela igre nije pripretio golu koji je branio Majk Menjon.

Do kraja prvog dela igre, vredno pomena je samo šansa sa kraja prvog dela igre, kada Okafor je ubacio loptu kazneni prostor, ali su Rosoneri propustili tu priliku da povećaju prednost u smiraj prvog dela igre.

Posle prvog dela igre kada se pogleda i statistika Milan je bio za nijansu bolji, što je i rezultat potvrdio.

U drugom delu meča Lacio je krenuo dosta hrabrije odlučnije sa željom da iz ovog meča izeđ ne poražen,

Od starta drugog dela u igru je ušao Marušić i Isaksen, a Lacijo je krenuo da stvara šanse i da bude opasan po gol Milana.

Utakmica se otvorila krenule su da se ređaju šanse na obe strane, a domaći su uspeli da stignu do izjednačenja preko Tatija Kasteljanosa, koji je ubacio loptu u mrežu posle centaršuta Bulaj Dije.

Na identičan način je Lacio samo četiri minuta kasnije došao do novog gola koji mu je doneo preokret.

Opet je pukla odbrana Milana po levoj strani, gde je sada prošao Nuno Tavareš, koji je ubacio loptu u kazneni prostor,gde je bio Bulaj Dija, koji je sada bio strelac gola.

Fonseka je potom napravio čak četvorotstruku izmenu, gde je ubacio Rafael Leaa, a među njima je bio i Tami Ejbraham koji je tako posle manje od 24 sata od trenutka potpisa debitovao za Milan.

I odmah je Leao postigao gol, ma nije prošlo ni dva minuta meča, a Portugalac je uspeo da obraduje svoje navijače.

Do kraja meča smo videli po jednu šansu na obe strane, međutim golova nije bilo tako da je ovaj derbi okončan rezultatom 2:2.

Kraj meča

Na kraju utakmice između Lacija i Milana rezultat je bio 2:2.

22:38

90+4' Šansa za Ejbrahama

Pulišić je poslao loptu ka Tamiju Ejbrahamu, gde je šutirao iskosa sa leve strane, ali je na mestu bio Provedel.

22:38

90+1' Žuti

Teraćano je novi fudbaler koga je Davide Masa upisao u svoju beležnicu.

22:34

90' Nadokanada

Još pet minuta fudbala na Olimpiku.

22:28

87' Kakav potez Pavlovića

Strahinja je uspeo da sustigne Kasteljanosa, oduzme mu loptu i na kraju dobije faul.

22:23

80' Šta brani Menjon

Lopta je stigla do Zakanjija koji je uposlio Kasteljanosa, on se našao ispred Menjona, ali je Francuz sjajno intervenisao i uspeo da zaustavi ovaj pokušaj napadača Lacija.

22:22

22:20

72' Leao pogađa

Samo minut je Rafel Leao proveo na terenu, a uspeo je da postigne gol i tako donese novo izjednačenje, šta nas još čeka do kraja meča.