Fudbal 2

31.8.2024.

18:00

Nedeljković slavio, Milenkoviću remi – Everton vodio do 87', pa izgubio!

Fudbaleri Aston Vile savladali su Lester u gostima rezultatom 2:1 (1:0) uz još jedno učešće Koste Nedeljkovića.

Tanjug/Mike Egerton/PA via AP

Novi srpski reprezentativac je u igru ušao u 80. minutu i doprineo u defanzivi, baš u momentima kada je tim Unaija Emerija branio stečenu prednost.

A do nje je Vila došla golom Onane u 28. minutu, te Durana u 64.

Lester je u 73. smanjio na 1:2 golom Fakunda Buonanotea, ali više od toga "lisice" nisu mogle.

Još jedan srpski reprezentativac u Premijer ligi, Nikola Milenković, odigrao je ceo meč za Notingem Forest, ali nije uspeo da dođe do trijumfa protiv Vulverhemptona.

Iako su "šumari" poveli u 10. minutu golom Krisa Vuda, "vukovi" su izjednačili već dva minuta kasnije preko Žan-Rikner Belegarda.

Iznenađujuće, do kraja više nije bilo pogodaka, te je meč Notingema i Vulvsa završen rezultatom 1:1 (1:1).

Najluđi meč videli smo na "Gudison parku" gde je Everton ponovo poražen, ovog puta od Bornmuta rezultatom 3:2 (0:0).

Prosto je neverovatno kako su "karamele" prokockale trijumf, pošto su vodile sa 2:0 golovima Kina u 50. i Kalvert-Luina u 57. minutu.

I taj rezultat je bio na snazi do 87. minuta kada je Semenjo dao prvi gol za "trešnjice". I najavio potpuni preokret.

Kuk je u 92. minutu izjednačio na 2:2, zatim je Džordan Pikford odbranio čist zicer, ali u 96. nije mogao ništa i Sinistera je doneo Bornmutu konačan trijumf, jedan od najluđih u sezoni.

U preostalim mečevima Ipsvič i Fulam su remizirali rezultatom 1:1, dok je Brentford nadigrao Sautempton sa 3:1.