Brajton se ne šali: Srušili Junajted pa "šokirali" Arsenal

Fudbaleri Arsenala odigrali su nerešeno, 1:1, sa Brajtonom u subotu popodne.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Arsenala i Brajtona su u Londonu "otvorili" treće kolo engleskog nacionalnog šampionata, a meč je završen bez pobednika.

Arsenal je poveo u 38. minutu kada je Saka asistirao Havercu i navijači Arsenala mogli su da slave. Samo četiri minuta kasnije je Deklan Rajs zbog prekršaja zaradio žuti karton...

Već početkom drugog poluvremena mu se to obilo o glavu pošto je zaradio i drugi žuti karton zbog odugovlačenja i od 49. minuta je Arsenal ostao sa desetoricom.

Uspeo je Brajton u drugom poluvremenu da pošalje pravi odgovor i preko Pedra u 58. minutu poravnao na 1:1.

Pošto do kraja meča golova nije bilo, Brajton je imao šta da slavi i zbog čega da se raduje, dok će se Arsenal vraćati na crveni karton i propuštene prilike i žaliti zbog ovog kiksa.

Brajton je u prvom kolu pobedio Mančester junajted na svom stadionu, a sada su na teškom gostovanju ostali nepraženi i sa sedam bodova iz tri utakmice kratkoročno seli na prvu poziciju u Premijer ligi.

Arsenal - Brajton 1:1 (1:0)