Fudbal 12

30.8.2024.

22:40

Inter deklasirao Atalantu i Samardžića – Zvezda videla šta je čeka

Fudbaleri Intera ubedljivo su nadigrali ekipu Atalante rezultatom 4:0 (2:0) u 3. kolu italijanske Serije A.talante sastaju se u trećem kolu italijanske Serije A.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Inter – Atalanta 4:0 (2:0)
Đimsiti 3ag, Barela 10, Tiram 47, 56

Stadion: "Đuzepe Meaca"
Sudija: Mateo Marketi.

Branilac "Skudeta" je odigrao najbolji meč u sezoni i pokazao Crvenoj zvezdi šta je čeka u okršaju u Ligi šampiona.

Podsetimo, srpski tim će u novom formatu elitnog takmičenja gostovati Interu na "Đuzepe Meaci", gde je tim Simonea Inzagija ove večeri bio spektakularan.

Već u trećem minutu domaćin je poveo, tako što je Tiram poslao centaršut po zemlji, a Đimsiti u bloku promenio pravac lopti i prevario svog golmana Karnesekija.

Autogol albanskog reprezentativca koji je usmerio utakmicu u samo jednom pravcu.

Ako je to bilo slučajno, ono što je Nikolo Barela uradio u 10. minutu nikako nije.

Bio je to evrogol veziste domaćih, iz voleja levom nogom. Prelep potez koji je obeležio ovaj duel.

Potom je Inter spustio tempo, a Atalanta za koju je 80 minuta odigrao srpski reprezentativac Lazar Samardžić, nije imala nikakav odgovor.

Baš kako je počeo prvo, tako je Inter i na startu drugog poluvremena postigao dva gola za 10 minuta i završio posao.

Oba je dao Markus Tiram, što su bili njegov treći i četvrti pogodak ove sezone, za prvo mesto na listi strelaca.

Najpre je u 47. minutu zatresao mrežu posle auta koji je izveo Bastoni, da bi u 56. posle još jedne konfuzne intervencije odbrane Atalante postigao gol za konačnih 4:0.

Sva dešavanja sa "Đuzepe Meace" pratićemo iz minuta u minut putem Live blog na B92.sport:

Više nego ubedljiva pobeda Intera.

Crvena zvezda je videla šta je čeka na "Meaci" u Ligi šampiona.

22:38

Moglo je i manje...

Igraće se još četiri minuta nadoknade.

22:35

88' Arnautović promašuje dva zicera u dva minuta

Tek što je ušao u igru, bivši reprezentativac Austrije je ušao u dve šanse, ali nije uspeo da loptu smesti u mrežu.

22:30

82' Gol Dimarka poništen je zbog ofsajda

Sasvim opravdano.

22:27

79' Serija izmena na obe strane

Između ostalih, teren je napustio i Lazar Samardžić.

22:21

75' Atalanta bi prvi, Inter peti pogodak

Igra se gotovo revijalno u poslednjoj trećini utakmice koja je trebalo da predstavlja derbi kola.

22:12

67' Samardžić jedini nešto pokušava u ekipi Atalante

Imao je sada prodor i šut, pa izborio korner koji će sam izvesti.

22:10

65' Utakmica je već rešena

Nemoguće je da se ovakva Atalanta vrati u život.