23:33

Preokret Barselone – Olmo heroj u 82. minutu

Fudbaleri Barselone pobedili su Rajo Valjekano rezultatom 2:1 u 3. kolu LaLige.

Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Prva liga Španije, popularna "Primera" prikazuje nam treće kolo svog šampionata i fudbaleri Barselone su igrali u gostima protiv ekipe Raja Valjekana.

Barsa je pobedila rezultatom 2:1, ali je morala mnogo da se namuči kako bi do te pobede i došla posle naporna dva poluvremena.

Rajo je domaću publiku obradovao, pošto je već u 9. minutu Lopes doneo vođstvo ekipi Valjekana i izazvao erupciju oduševljenja.

Mnogi su bili šokirani, ali Barselona je gubila na kraju prvog poluvremena i do prvog pogotka došla tek u 60. minutu kada je Rafinja asistirao Pedriju za izjednačenje i na semaforu je tada stajalo 1:1.

Sve do 82. minuta je bilo nerešeno, kada je Dani Olmo rešio pitanje pobednika i pomogao Barseloni da izvuče sva tri boda sa ovog teškog gostovanja.

Barsi je jedan gol VAR poništio, a strelac je bio Robert Levandovski u 73. minutu.

U prvom poluvremenu, sudija je utakmicu produžio za četiri minuta, a u drugom za 12, pa je Barselona posle 106 minuta fudbala uspela da pobedi Rajo Valjekano rezultatom 2:1.