Fudbal 28

26.8.2024.

22:41

Vlahović rešetao i doneo pobedu Juventusu! VIDEO

Fudbaleri Juventusa pobedili su Veronu 3:0 (2:0) u drugom kolu Serija A, a centralna figura meča bio je Dušan Vlahović.

Profimedia

"Stara dama" ostala je maksimalna posle dve uvodne runde u italijanskom prvenstvu, a drugu pobedu u sezoni doneo joj je srpski napadač, koji je bio dvostruki strelac.

Juventus je kao gost poveo u 28. minut meča, a  loptu u mrežu je spakovao srpski fudbaler, posle gužve u šesnaestercu.

Pobegao je čuvarima, došao pred golmana i na paravi načun krunisao akiju koju je na polovini terena započeo Kenan Jildiz.

Tražile su sudije VAR proveru, kako bi utvrdile da li je napadač torinske ekipe možda napravio faul jer su ga trojica čuvala, ali nakon konsultacije, gol je priznat.

Bio je to njegov prvi pogodak ove sezone.

Do kraja prvog dela, gosti iz Torina uspeli su da postignu još jedan gol, a ovaj put u listu strelaca upisao se Nikolo Savona u 39. minutu.

Samo nekoliko minuta igre u nastavku meča bila su dovoljna igračima Juventusda da potvrde pobedu, a tu odgvornost preuzeo je Vlahović, kada je u 53. postigao svoj drugi gol.

Ovaj put bio je precizan sa bele tačke, nakon što je sudija dosudio najstrožu kaznu za defanzivca Verone.

Srbin je bio siguran, rutinski je izveo kazneni udarac i doneo svom timu velikih 3:0:

Juventus posle dva kola ima maksimalnih šest bodova, dok je Verona polovičnog učinka od jedne pobede i jednog poraza.