Fudbal 3

25.8.2024.

22:42

Hviča pokrenuo Konteov Napoli – šokantan poraz Rome

U večernjem nedeljnom terminu italijanske Serije A videli smo pobedu Napolija nad Bolonjom 2:0, te Empolija na gostovanju Romi rezultatom 2:1.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Napoli je, nakon ubedljivog poraza na startu u Veroni, ove večeri izgledao dosta bolje i "zategnutije".

Izabranici Antonija Kontea su napadali sa jasnijim planom i to je na naplatu došlo u nadoknadi prvog poluvremena.

Tada je Hviča Kvarachelija asistirao za Đovanija di Lorenca, a kapiten Napolitanaca je efektno pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu je Bolonja krenula hrabrije napred, ali nije umela da dođe do pogotka. Zato Napoli jeste u 75. minutu kojim je rešio pitanje pobednika.

Tačnije, učinio je to Kvarachelija, koji je stavio tačku i, možda, dao poslednji gol u dresu ovog tima, ukoliko napusti Napulj u finišu prelaznog roka.

Tačku je stavio Đovani Simeone u 94. minutu, a na asistenciju Davida Neresa, koji je u ovom meču debitovao pod Vezuvom.

U istom terminu, Roma je doživela šokantan poraz na svom "Olimpiku", jer ju je savladao Empoli rezultatom 2:1.

Gosti su u poslednjem minutu prvi put polili "hladnim tušem" Rimljane, kada je pogodio Gijasi, da bi u 61. minutu i Kolombo za potpuno neočekivanih 0:2.

Roma je krenula na sve ili ništa, a Šomurodov je smanjio rezultat u 80. minutu.

U poslednjih par minuta se Empoli branio sa četiri štopera i dva beka i odbranio se, mada "vučica" nije imala sreće jer je Dibala u nadoknadi pogodio stativu.