Fudbal 0

25.8.2024.

21:18

Leganes upisao pobedu – Betis i Alaves podelili bodove

Fudbaleri Leganesa su savladali Las Palmas sa 2:1 na domaćem terenu, u okviru drugog kola LaLige.

EPA-EFE/Sergio Perez

Leganes je upisao i prvu pobedu ove sezone, dok će Las Palmas još uvek morati da sačeka.

Ekipa Darka Brašanca, koji je odigrao 62. minuta meča i Marka Dmitrovića, koji je meč presedeo na klupi je uspela da trijumfuje.

Posle prvog poluvremena bez golova, već na startu drugog u 54. minutu je mogao Leganes do prednosti, ali Danijel Raba nije bio precizan sa bele tačke.

Ipak, uspeli su da dođu do prvog pogotka u 71. minutu kada se Huan Kruz upisao u strelce na asistenciju Ajvana Nejua.

Došli su i do dva gola prednosti u 85. minutu kada je Enrik Frankesa uspeo da pogodi posle dodavanja Oskara Rodrigesa.

Las Palmas je u trećem minutu nadoknade uspeo da umanji zaostatak, ali se Leganes odbranio do kraja i upisao tri boda. Gol za goste je postigao Sandro Ramires na asistenciju Olivera Mekbrnija.

U sledećem kolu Leganes gostuje Valjadolidu, dok Las Palmas dočekuje Real Madrid.

Fudbaleri Betisa i Alavesa su odigrali nerešeno bez golova (0:0) u drugom kolu LaLige.