Fudbal 2

25.8.2024.

20:35

Ilić učestvovao u pobedi Torina – Vanja odbranio penal Hrvatu VIDEO

Fudbaleri Torina su savladali Atalantu sa 2:1 na domaćem terenu, u okviru drugog kola Serije A.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Ovo je prva pobeda Torina u novoj sezoni posle remija sa Milanom (2:2) u prvom kolu. Sa druge strane Atalanta uz poraz ima pobedu protiv Lečea (4:0).

Atalanta je mnogo bolje ušla u meč i već u 26. minutu došla do vođstva, kada je Mateo Rategi pogodio na asistenciju Davida Zapakoste.

Ipak, samo pet minuta kasnije, uspeo je Torino da izjednači, pošto se u strelce upisao Ivan Ilić, posle dodavanja Če Adamsa – 1:1.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, ali već na startu drugog reprezentativac Škotske se upisao u strelce. Adams je uspeo da nadmudri golmana Atlante i pogodi za 2:1.

Brzo je šansu u 53. minutu dobio i Lazar Samardžić, koji je debitovao u dresu ekipe iz Bergama.

Održavao je Torino vođstvo sve do kraja meča i uspeo da upiše tri boda.

Atalanta je imala šansu u šestom minutu nadoknade da dođe do boda, ali je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić izrastao u tragičara.

Posle nesmotrenog faula, glavni arbitar je pokazao na belu tačku, ali je golman Srbije Vanja Milinković-Savić uspeo da odbrani udarac Hrvata.

U narednom kolu Torino gostuje Veneciji, a Atalanta putuje u Milan na duel sa Interom.

Fudbaleri Fiorentine i Venecije su u istom terminu odigrali bez golova (0:0).