19:24

Odličan start Slota – Liverpul srušio i Brentford

Fudbaleri Liverpula su savladali Brentford sa 2:0 u drugom kolu Premijer lige.

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Izabranici Arnea Slota su upisali i drugu pobedu u engleskom šampionatu. Posle pobede nad Ipsvičom (2:0), savladan je i Brentford istim rezultatom.

Liverpul je dominirao tokom čitave utakmice, do prednosti je došao u 13. minutu, posle dobrog kontra napada.

Započeo ga je Diogo Žota, koji je potom lotpu dodao do Luisa Diasa. Kolumbijac je pobegao odbrani i zatresao mrežu za 1:0.

“Redsi” su napadali i u nastavku, ali nisu uspevali da dođu do pogotka i na poluvremenu su imali gol prednosti.

Ipak, u nastavku su uspeli da potvrde pobedu, u strelce se po drugi put ove sezone upisao i Mohamed Salah.

Igrao se 70. minut kada je asistenciju Luisa Dijasa pretvorio u pogodak – 2:0.

Mogao je Liverpul i do ubedljivije pobede, ali je napad Kodija Gakpa u 82. minutu zaustavio defanzivac Brentforda. U poslednjem momentu je skrenuo loptu u stativu.

“Redsi” su rutinski priveli meč kraju i upisali nova tri boda i sada imaju maksimalan učinak uz Mančester siti, Brajton i Arsenal.

U sledećem kolu Liverpul gostuje Mančester junajtedu, a Brentford dočekuje Sautemtpon.