Fudbal 2

25.8.2024.

19:00

Real slavio teže nego što rezultat pokazuje – prvenac Endrika

Fudbaleri Real Madrida upisali su prvu pobedu u novoj sezoni španske LaLige, pošto su na stadionu "Santjago Bernabeu" nadigrali Real Valjadolid rezultatom 3:0 (0:0).

EPA-EFE/Chema Moya

Posle uvodnog remija na Maljorci (1:1), "kraljevi" su se ponovo mučili, ali u drugom poluvremenu uspeli da prelome meč u svoju korist.

Posle "nule" u prvih 45 minuta, Federiko Valverde je u 50. minutu uz dosta sreće savladao golmana Haina. Lopta je pogodila Jurića na putu ka mreži i tako je Valjadolid načet.

U nastavku je Real "prodisao", igrao dosta bolje, mada je u par navrata Tibo Kurtoa spasavao svoj gol.

I onda u poslednjim minutima još dva gola domaćina. Najpre je odbrani pobegao Dijas i dugu loptu Militaa pretvorio u 2:0, da bi konačan rezultat postavio Endrik u šestom minutu nadoknade.

Ovaj 18-godišnji Brazilac je sjajno realizovao kontru sa Dijasom i pokazao da predstavlja svetlu budućnost Reala i svetskog fudbala.