18:59

Prvenac Nanta i Strazbura – podela bodova na Azurnoj obali

Fudbaleri Nanta ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni Lige 1.

Profimedia

Na svom stadionu izabranici trenera Kamburea su slavili protiv povratnika u društvo najboljih ekipe Oksera rezultatom 2:0.

Vodeći pogodak je postigao Mozes Simon u 14.  minutu.

Posao Nantu je znatno olakšan, jer su gosti od 54. minuta igrali sa igračem manje, zbog direktnog crvenog kartona koji je dobio Onaivu.

Dok je u 90+6 minutu Girasi samo potvrdio trijumf ekipe Nanta.

Nica i Tuluz su podelili bodove na Alijan rivijeri.

Mogla je Nica do gola u finišu prvog poluvremena, ali je pogodak Čoa poništen zbog prekršaja.

Ipak je Nica postigla prvi gola na meču i to preko reprezentativa Francuske, koji od ove sezone nastupa za tim sa Azurne obale, gde je stigao iz redova Olimpik Marseja.

Međutim to nije bilo dovoljno za sva tri boda. Tuluz je izjednačio preko Ševija Babičke koji je smestio loptu pod prečku u 73. minutu.

I na utakmici gde je postignuto najviše golova od svih utakmica koje su se igrale u terminu od 17 časova, Strazbur je bio bolji od Rena sa 3:1.

Andrej Santoš je bio strelac bgola u 23. minutu za Strazbur, dok je na startu drugog dela meča Emega povećao prednost domaćih.

Ludovik Blas je vratio neizvesnost, ali drame na stadionu Meno nije bilo, pa je tako domaći tim odneo prvu pobedu u novoj sezoni Lige 1.