Fudbal 24

25.8.2024.

17:25

Hrvat dao dva gola Bajernu, ali nije vredelo VIDEO

Fudbaleri Bajerna iz Minhena otvorili su novu sezonu u Bundesligi pobedom na gostovanju Volfsburgu rezultatom 3:2 (1:0).

EPA-EFE/Filip Singer

Bila je ovo debitantska utakmica Vensana Kompanija na klupi bavarskog giganta i ostvarena je vredna, ali vrlo tesna pobeda.

Bajern je odlično krenuo i poveo u 20. minutu golom Džamala Musijale, a na asistenciju Saše Boja, još jednog novajlije u timu.

Međutim, Saša Boj je u drugom poluvremenu bio veoma loš i u 47. minutu je skrivio penal koji je Lovro Majer pretvorio u izjednačenje.

Hrvatski reprezentativac je potom pogodio stativu, a osam minuta kasnije dao još jedan gol i time "pretio" da izraste u junaka dana u Nemačkoj.

Ali preokret koji je Hrvat kreirao protiv Bajerna – nije vredeo.

Gosti iz Minhena su poravnali u 65. minutu autogolom Kaminskog, a napadi u finišu su se isplatili u 82. minutu.

Tada je Hari Kejn odlično okrenuo Kaminskog i poslužio Serža Gnabrija koji je od stative doneo pobedu Bajernu.

Valja istaći da je nesuđeni reprezentativac Srbije Aleksandar Pavlović odigrao ceo meč za bavarski tim.