Fudbal 4

25.8.2024.

17:04

Čelsi uništio Vulvse – atomski fudbal Palmera, het-trik Maduekea VIDEO

Fudbaleri Čelsija su deklasirali Vuvlse sa 6:2 u gostima, u drugom kolu Premijer lige.

Profimedia

Čelsi je brzo arhivirao poraz od Mančester sitija (2:0) na otvaranju šampionata i dominantno "pregazio" Vulvse na njihovom terenu.

Utakmicu je obeležio het-trik Nonija Maduekea, koji je tri gola postigao za 14 minuta, a u sva tri navrata je asistent bio Kol Palmer.

Plavci su dobro otvorili meč i poveli već u drugom minutu, kada se u strelce upisao Nikolas Džekson.

Ipak, Vulvsi su uspeli da dođu do izjednačenja u 27. minutu kada je mrežu Sančesa pogodio Mateus Kunja na asistenciju Rajana Ejt-Nurija – 1:1.

Do kraja prvog poluvreman viđena su još dva gola, prvo se u strelce upisao Kol Palmer na asistenciju Džeksona u 45. minutu, a samo šest minuta kasnije u nadoknadi je Jorgen Štrand Larsen još jednom izjednačio posle dodavanja Totija –  2:2.

U nastavku se dogodila rapsodija Čelsija, prvo je u 49. minutu Noni Madueke došao do pogotka, a isto je uradio i u 58. i 63. minutu. U sva tri navrata asistent je bio Kol Palmer.

Mogli su Vulvsi da umanje zaostatak u 79. minutu, kada je prelep pogodak postigao Mario Lemina, gađao je iz voleja, ali je pogodak poništen posle reakcije iz VAR sobe zbog ofsajda.

Tačku na meč je stavio Žoao Feliks u 80. minutu kada je na asistenciju Pedra Neta pogodio za 6:2.

Zanimljivo, Čelsi je iz osam udaraca u okvir gola postigao šest pogodaka.

Plavci u sledećem kolu dočekuju Kristal Palas, dok Vulvsi gostuju Notingem Forestu.

U istom terminu fudbaleri Bormuta su na svom terenu remizirali sa Njukaslom – 1:1. Domaća ekipa je povela u prvom poluvremenu golom Markusa Tavernijea, a Entoni Gordon je doneo bod "Svrakama" u 76. minutu.

Bormut u sledećem kolu gostuje Evertonu, dok Njukasl dočekuje Totenhem.