Fudbaleri Osasune zabeležili su prvu pobedu u novoj sezoni u La Ligi.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
EPA-EFE/Villar Lopez

Oni su kao domaćini u Pamploni, u susretu 2. kola pobedili Majorku sa 1:0 (0:0).

Gosti su u prvom kolu uspeli da odole šampionu Realu (1:1), ali sada su poklekli, a susret je rešen u drugom poluvremenu.

Oba tima su imali prilike u prvom delu, Ante Budimir je pripretio mreži Majorke u 18. i 32 minutu kada se u oba navrata istakao golman Dominik Grajf, dok je Aimar Oroz u 33. pogodio stativu.

Isti igrač je odlično izveo slobodan udarac u 39. minutu, ali je golman Majorke opet bio odličan.

S druge strane, šanse za imali su Serđi Darder u 23. i bivši igrač Partizana, Takuma Asano u prvom minutu nadoknade.

I onda, prva prilika u nastavku pretvorena je u gol i to u 55. minutu.

Posle duge akcije i nekoliko odbitaka, na pravom mestu bio je Ruben Garsija i Osasuna je tako stigla do prednosti.

Do kraja, nije bilo previše prilika, pa je na kraju Osasuna uspela da upiše prvu "trojku".

U narednom kolu Osasuna 29. avgusta gostuje Đironi, dok dva dana ranije Majorka dočekuje tim Sevilje.