Fudbaleri Mančester sitija i Totenhema lako su došli do pobeda u drugom kolu Premijer lige.

Autor: Luka Nikolić

Luka Nikolić
Profimedia

Mančester siti je na svom terenu savladao Ipsvič sa 4:1 i upisao drugi trijumf u novoj sezoni.

Šokantan početak imali su navijači na "Etihadu", pošto je Ipsvič već u 7. minutu poveo golom Smodiša.

Četa Pepa Gvardiole se zbog toga poprilično naljutila, a epilog je bio tri "komada" u mreži gostiju za samo četiri minuta!

Prvo je Haland bio neumoljiv sa bele tačke, zatim je De Brujne iskoristio katastroflanu grešku protivničkog golmana, a onda je i poslao fenomenalan pas Norvežaninu koji je drugim golom povisio na 3:1.

Utisak je bio da će Ipsvič doživeti pravu katastrofu, ali Siti kao da nije želeo da previše rizikuje kako bi postigao još neki gol.

"Građani" su napadali do kraja utakmice, praktično samo oni su imali loptu u nogama, ali je delovalo kao da neće biti više promena rezultata.

Ipak, ubojiti Haland je u 88. minutu odlučio da želi da postigne prvi het-trik u sezoni i to je i uradio.

Uprkos povredi Solankea pred meč, Totenhem je napunio mrežu Evertona na svom terenu – za ubedljivih 4:0.

Prvu pobedu Spursa u novoj sezoni započleo je Bisuma fenomanlnim udarcem pod prečku u 14. minutu, da bi zatim Son postigao svoj prvi gol u 25.

Everton tokom cele utakmice nije izgledao kao ekipa koja može bilo kako da ozbiljnije pripreti Totenhemu, a ni odbrana mu nije briljirala.

Romero je u 71. minutu povisio na 3:0, a za konačan rezultat pobrinuo se Son u 77.

Zanimljiv meč viđen je na "Krejven Kotidžu" gde je Fulam pobedio Lester sa 2:1.

Doskorašnji as Arsenala Emil Smit Rou je u 18. minutu načeo "Lisice", ali je usledio odgovor preko Faesa 20 minuta kasnije.

Heroj domaćina bio je Ivobi, koji je iskoristio dobar pas Robinsona i uz malo sreće matirao Hermansena u 70. minutu utakmice.

Kristal Palas je ponovo razočarao svoje navijače, ovog puta na domaćem terenu, pošto je sva tri boda odneo Vest Hem (2:0).

Ovaj rezultat možda i nije najrealniji odraz snaga, s obzirom da je Palas imao očekivane golove od 1,36, a Vest Hem je bio jako malo bolji po ovoj statistici sa 1,41.

Bilo kako bilo, "Čekićarima" je bilo potrebno samo pet minuta da reše pitanje pobednika – Souček je postigao prvi gol u 67, a Boven drugi u 72. minutu.

I Sautempton je sezonu otvorio sa dva poraza, ovog puta od Notingem Foresta na svom igralištu sa 1:0.

U ovom meču beležimo premijerligaški debi srpskog defanzivca Nikole Milenkovića, koji je ove sezone preošao u redove Foresta iz Fiorentine.

Milenković je sa saigračima uspeo da sačuva mrežu svog tima i da dobije ocenu 7,1 od sajta "SofaScore".

Strelac jedinog gola bio je Morgan Gibs-Vajt u 70. minutu utakmice.