17:28

Het-trik: Hofenhajm slavi Hrvata – Lajpcig pobedio sa igračem manje

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su Kil na startu Bundeslige.

Heiko Becker/dpa via AP

Hofenhajm je Bundesligu počeo utakmicom protiv Kila na svom stadionu i pobedio rezultatom 3:2 u subotu popodne.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić bio je heroj ove pobede i postigao het-trik na startu sezone i oduševio svoje navijače.

Sve je počelo u 6. minutu utakmice kada je Kramarić izveo jedanaesterac i pretvorio ga u gol, a u 37. minutu je duplirao prednost Hofenhajma.

Bernardson je u 63. minutu smanjio na 2:1 i odbranio čast Kila, da bi Hrvat kompletirao het-trik u 87. i povisio vođstvo na 3:1.

Za konačnih 3:2 postarao se Šuto Maćino samo dva minuta kasnije.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Bohum rezultatom 1:0 i na taj način pobednički počeli sezonu 2024/25 i to na svom stadionu.

Mučili su se igrači Razenbala, ali je Nusa u 59. minutu rešio pitanje pobednika i skinuo teret sa pleća Lajpcigu.

Otežavajuća okolnost bila je činjenica da su utakmicu završili sa igračem manje, a to se dogodilo kada je Orban zaradio crveni karton u 85. minutu utakmice.