Fudbaleri Brajtona ostvarili su i drugu pobedu ove sezone u Premijer ligi.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

U premijernom meču 2. kola na Ameks stadionu, pobedili su Mančester junajted sa 2:1 (1:0) i tako sa šest bodova drže vrh tabele.

Ni 15. meč dva tima zaredom, nije završen nerešenim rezultatom, a to im je bila sedma pobeda nad "crvenim đavolima".

Bio je to dobar duel, sa dosta uzbuđenja, a gosti za poraz mogu da krive samo sebe, jer im je na bizaran način na 1:1 poništen gol Zirkzea, kojim bi sstigali do vođstva.

Ovako, Brajton se još jednom pokazao kao nezgodan za tim Erika ten Haga, koji će morati dobro da izanalizira šta se desilo njegovom timu.

U prvom delu, Mančester junajted je imao više loptu u nogama, više i udaraca, ali nije bilo previše pravih prilika.

Prvu je na utakmici u 12. minutu imao Amad Dijalo posle centaršuta Daloa sa leve strane, sa desetak metara šutirao je pored gola.

Iz prve prave prilike u 32. minutu, Brajton je poveo.

Trenutak dekoncentracije odbrane Junajteda, Mitoma je poslao loptu lukavo pred gol, uklizao je Dani Velbek i zatresao mrežu svog bivšeg kluba.

Morao je Junajted da reaguje, mada je Brajton bolje krenuo u nastavku.

Milner je u 52. minutu imao šansu, sve je dobro uradio, ali je Dalo sa gol linije izbacio loptu.

Šest minuta kasnije, nova prilika za Velbeka, glavom je zahvatio loptu sa pet metara, ali je pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Junajted je dobru akciju u 60. minutu konačno krunisao golom.

Amad Dijalo je utrčao sa leve strane, lopta je pogodila Van Hekea i završila u mreži.

Nestvarna scena viđena je u 70. minutu. Bila je to odlična kontra Mančester junajteda, ostalo je samo da se završi golom, ali posle udarca Garnača, lopta je na gol liniji u koleno pogodila Džošuu Zirkzea, a on je bio u ofsajdu i Kreg Poson je na intervenciju VAR-a poništio gol gostiju.

Do kraja, u nadoknadi vremena, beležimo dva dobra šuta, Kazemira u prvom i Ensisa na drugoj strani u trećem minutu.

I onda u petom minutu nadoknade, posle kornera, lopta je došal do Adingre, koji je centrirao idealno, a Žoao Pedro glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu gostiju za eksploziju radosti na tribinama.