Fudbal 0

23.8.2024.

23:41

"Žuta podmornica" potopila Sevilju u nadoknadi VIDEO

Fudbaleri Viljareala su savladali Sevilju u gostima sa 2:1, u okviru drugog kola LaLige.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Viljareal je bolje ušao u meč, ali je Sevilja preuzela kontrolu u nastavku i uspela da dođe do podele bodova.

Gosti su poveli u drugom minutu kada je Aleks Baena proigrao Arnaut Danžumu, koji je pogodio za 1:0.

Samo šest minuta kasnije, mogla je Sevilja do izjednačenja. Huanlu Sančes je uspeo da se upiše u strelce, ali je posle VAR provere njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Nastavila je Sevilja sa napadima i uspela da poravna rezultat u šestom minutu nadoknade. Lukas Okampos je dodao do Doda Lukebakija, koji je rutinski pogodio za 1:1.

Domaćin je bio bolji i u drugom delu igre, ali je na kratko Viljareal preuzeo inicijativu sredinom poluvremena, uspeo je Santi Komesana da zatrese mrežu, ali je i njegov pogodak poništen zbog ofsajda posle reakcije iz VAR sobe.

Ipak, uspeo je da iznenadi Viljareal u završnici meča, igrao se peti minut nadokande kada je Ajoze Perez uspeo da zatrese mrežu Orjana Nilanda i donese svom timu pobedu zahvaljujući greške odbrane – 1:2.

Viljareal je u prvom kolu sa Altetikom iz Madrida odigrao (2:2), dok je Sevilja sa Las Palmasom (2:2).

U trećem kolu Sevilja gostuje Majorki, dok Viljareal dočekuje Seltu iz Viga, koja je prva na tabeli sa šest bodova.