Fudbal 5

23.8.2024.

22:35

Drama za pamćenje: VAR i penal u 101. minutu – Leverkuzen pobedio! VIDEO

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena su rezultatom 3:2 pobedili Menhengladbah na startu Bundeslige.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Sezona nemačkog fudbala je i zvanično počela u petak uveče!

Aktuelni šampion Bundeslige, ekipa Leverkuzena igrala je u gostima protiv Borusije Menhengladbaha i dve ekipe su odigrale spektakularnu utakmicu koja je rešena tek u 101. minutu!

Sjajno su fudbaleri Bajera počeli ovaj meč i već od 12. minuta došli do vođstva nako pogotka Granita Džake, a Švajcarac je strelac prvog gola u sezoni 2024/25.

U 38. minutu utakmice je ekipa iz Leverkuzena imala velikih 2:0 prednosti, kada je Virc iz peterca postigao pogodak nakon odbitka i velike gužve ispred gola Borusije.

Domaćin je uspeo da smanji krajem prvog poluvremena, ali je posle VAR konsultacija poništen Klajndinstov gol.

Menhengladbah je, ipak, smanjio na 2:1 i to u 59. minutu susreta, kada je Elvedi pogodio gol šampiona Nemačke.

Klajndinstu je gol krajem prvog poluvremena poništen, ali je u 85. minutu priznat i tim pogotkom je Menhengladbah izjednačio na 2:2!

Sudija produžio utakmicu za čak deset minuta, a u 101. minutu utakmice je VAR morao da reaguje i dosudi penal za Bajer Leverkuzem.

Florijan Virc je preuzeo odgovornost i... promašio. Ipak, dotrčao je na odbitak i zatresao mrežu Borusije, čim je direktno doneo pobedu Leverkuzenu!