Fudbal 0

23.8.2024.

21:01

Selta 2/2 od starta LaLige – novi poraz Valensije VIDEO

Fudbaleri Selte su savladali Valensiju na domaćem terenu sa 3:1 (2:1) u drugom kolu LaLige.

EPA-EFE/Salvador Sas

Ekipa iz Viga je odlično otvorila sezonu, posle pobede nad Alavesom (2:1) upisala je još jednu pobedu i trenutno se nalazi na prvom mestu sa šest bodova.

Sa druge strane, Valensiji je ovo drugi poraz, pošto su u prvom kolu savladani od strane Barselone (2:1).

“Slepi miševi” su odlično ušli u meč i do prednosti došli u 14. minutu kada je Dijego Lopes pogodio na asistenciju Rafe Mira za 1:0.

Ipak, samo devet minuta kasnije Oskar Mingesa je izjednačio rezultat posle dodavanja Jaga Aspasa.

Isti duo je proradio i pet minuta kasnije, samo ovoga puta Aspas je bio strelac, a Mingesa asistent – 2:1.

Mogla je Selta da ubedljivije prednost u petom minutu nadoknade, kada je Ugo Duro igrao rukom u kaznenom prostoru, a glavni arbitar pokazao na belu tačku.

Aspas je namestio loptu, ali nije uspeo da zatrese mrežu pošto je Giorgi Mamardašvili pogodio stranu i odbranio jedanaesterac.

Selta je bila bolja i na startu drugog poluvremena, a tačku na meč je stavio Fransisko Beltran u 60. minutu, kada je pogodio za 3:1.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, Selta je uspela da odbrani prednost i upiše novu pobedu.

U nastavku takmičenja Seltu očekuje duel sa Viljarealom, dok Valensija gostuje Atletik Bilbau.