Fudbal 3

20.8.2024.

9:15

Poslednji fudbalski romantik – popio "red bul", postigao gol pa se rugao rivalu zbog titule

Svet fudbala opet priča o Džejmiju Vardiju.

Izvor: Index

Profimedia

Čim se vratio u Premijer ligu odmah je "zapalio" atmosferu i oduševio ljubitelje ove igre.

Iako ima 37 godina, Vardi je pokazao da je i dalje neuništiva ikona Lestera i engleskog fudbala.

Vardi je danas kapetan kluba čiji je igrač od 2012. godine i koji nije napuštao ni u dobru ni u zlu.

Predvodio je "lisice" do senzacionalne titule u sezoni 2015/2016 postigavši 24 gola uz sedam asistencija.

Ostao je veran klubu i nakon što su drugi nosioci igre napustili Lester u unosnim transferima.

U Lesteru je ostao i kad je on ispao u Čempionšip pretrošle sezone i u prethodnoj ga sa 18 golova nosio nazad do elite.

I vratio se u velikom stilu – u 464. utakmici za Lester postigao je 190. gol i doneo "lisicama" bod protiv favorizovanog totenhema.

Osim toga, Vardi je kod starijih ljubitelja fudbala izazvao nostalgiju za ranijim vremenima.

Danas je uobičajeno videti fudbalere da tokom utakmice konzumiraju razne tečnosti prema uputstvima klupskih nutricionista.

Na elitnom nivou poput Premijer lige ništa se ne prepušta slučaju. ali Vardi je posebna sorta.

On je pri povratku ekipe na teren nakon poluvremena snimljen kako ispija limenku "red bula", energetskog pića što sigurno nije u skladu s preporukama.

Samo 12 minuta kasnije je pogodio za izjednačenje, iz prvog šuta Lestera na gol Totenhema.

Vardi je gol burno proslavio, a pre nego što je napustio igru u 79. minuti, stigao je napraviti potez koji će njegov status u očima Lesterovih navijača dodatno učvrstiti.

Okrenuo se prema igračima Totenhema, pokazao grb kluba na rukavu i u zrak podigao jedan prst.

Onda je kažiprst leve ruke usmerio prema njima, a prstima desne formirao nulu kao podsetnik da Totenhem nema ono što Lester ima – titulu šampiona.

Ali tu nije bio kraj – štoperu Spursa Kristijanu Romeru, kojem je vremešni Vardi pobegao prilikom postizanja gola, njegovo se ruganje se nije svidelo, prigovorio mu je, a Vardi se okrenuo prema njemu i dok je izlazio iz igre, glasno mu više puta poručio "od*ebi".

Sviđalo se nekome kako se Vardi ponaša ili ne, jedno je sigurno – dosadan nije.

I koliko god njegovo ponašanje nije za primer, s njim fudbal ima dušu.