Fudbal 0

19.8.2024.

23:28

Serlot dao gol bivšem klubu za bod Atletika VIDEO

Fudbaleri Viljareala i Atletiko Madrida odigrali u uzbudljiv susret na startu La Lige.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/Sergio Ruiz/PRESSINPHOTO

Domaćin je dva puta vodio, ali su se gosti iz Madrida dva puta vraćali i na kraju stigli do boda, 2:2 (2:2).

Zanimljivo je da su sva četiri gola viđena u prvih 45 minuta.

Poveo je Viljareal u 18. minutu posle greške odbrane Atletika, Arnaut Danđuma se dokopao lopte i iskosa sa leve strane iz teške pozicije pogodio za 1:0.

Izjednačio je Atletiko samo dva minuta kasnije, Markos Ljorente je bio u glavnoj ulozi.

Utrčao je po desnom boku, šutirao iskosa sa sedam-osam metara i poslao loptu pod prečku.

Autogolom Kokea u 37. minutu, Viljareal je uspeo ponovo da dođe do prednosti, ali nije uspeo da je sačuva.

Igrala se nadoknada prvog dela kada je pojačanje Atletika ovog leta, Norvežanin Aleksander Serlot, postigao prvenac u La Ligi za novi klub.

Serlot, koji je prešao na Vando Metropolitano upravo iz redova Viljareala, posle centaršuta sa desne strane glavom je poslao loptu u mrežu bivšeg tima, u petom minutu nadoknade za ispostavilo se konačnih 2:2.

Do bodova je nešto ranije, došao i Valjadolid kod kuće, pošto je pobedio ekipu Espanjola sa 1:0 (1:0).

Strelac tog jedinog gola bio je Raul Moro u 23. minutu.