Fudbal 2

19.8.2024.

22:57

Smrt, porez i Džejmi Vardi VIDEO

Fudbaleri Lestera i Totenhema podelili su bodove (1:1) u prvom kolu Premijer lige, a šou je napravio Džejmi Vardi.

Profimedia

Spasilac Lestera na domaćem terenu bio je jedan jedini, neponovljivi – 37-godišnji Džejmi Vardi.

Gosti su poveli relativno rano, već u 29. minutu, kada je na centaršut Džejmsa Madisona naleteo bek Pedro Poro i glavom loptu smestio u mrežu.

Totenhem je napadao i napadao, stvarao šanse, ali nikako nije mogao da konkretnije ugrozi gol rivala. Umalo je domaćin duplirao prednost preko Solankea, a samo dva minuta kasnije na scenu je stupio Vardi i izjednačio na 1:1.

Imao je Englez šansu nedugo zatim da donese sva tri boda svojoj ekipi, ali je ostalo nerešeno.

U 77. minutu "Pevci" su doživeli veliki peh, pošto je tešku povredu doživeo Betankur, koji je morao da bude iznesen sa terena na nosilima.

Mreže su mirovale do kraja meča i ostalo je 1:1, ali je Vardi do kraja meča uspeo da još jednom pokaže zašto je to što jeste.

U jednom trenutku je, pretpostavlja se navijačima Totenhema, pokazao da on tj. Lester ima 1 titulu prvaka Engleske, a oni 0.