Fudbal 13

19.8.2024.

22:40

Vlahovića neće, pa neće – Juve siguran protiv novajlije VIDEO

Fudbaleri Juventusa pobedili su Komo u Torinu rezultatom 3:0, u poslednjem meču prvog kola Serije A.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia

Strelci za "Staru damu" bili su Samjuel Mbangula u 23, Timoti Vea u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, odnosno Andrea Kambijaso u prvom minutu nadoknade drugog dela susreta.

Napad domaćih predvodio je srpski fudbaler Dušan Vlahović, kome je u 47. minutu poništen gol posle VAR intervencije.

Vlahović je glavom lepo savladao Pepeea Rejnu, gol je bio poništen zbog ofsajda, iako nije bilo najjasnije kako je do njega došlo.

Sve je dobro krenulo za Juve, pošto je Mbangula lepo pogodio sa ivice kaznenog prostora, da bi do pauze Vea povisio prednost.

Vea je šutirao posle dodavanja Kenana Jildiza, lopta je pogodila prečku i prešla gol-liniju, što je konstatovao i sudija.

Vlahović je u prvom poluvremenu imao dve dobre šanse. Najpre mu je Rejna odbranio udarac, da bi onda pogodio i okvir gola.

Stativu je srpski napadač uzdrmao i u nastavku, kada je glavom šutirao ka golu Rejne.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Kambijaso u nadoknadi vremena, zakucavši loptu uz stativu.

Juve naredni meč igra sa Veronom, dok se Komo sastaje sa Kaljarijem.