Fudbal 0

18.8.2024.

22:41

Košmarno Matićevo veče protiv bivšeg kluba

Fudbaleri Rena u prvom kolu Lige 1 slavili su na meču protiv ekipe Olimpik Liona sa 3:0.

Profimedia

Tim sa Raozon Parka je na sjajan način započeo novu sezonu u Ligi 1, a na startu je uzeo skalp velikom rivalu. Pitanje pobednika rešio posle samo 21. minuta fudbala.

Prvo je Benžaman Burižo bio strelac gola posle 19 minuta igre i to posle sjajne asistencije Ludovika Blasa. Lopta je na putu do gola pogodila Matića i promenila pravac i završila u mreži.

Svega dva minuta kasnije Amin Guri je posle jednog solo prodora povećao prednost svog tima, čime je izazvao veliku radost domaćih navijača koji su u mnogome pomogli svom timu da upiše ovu veliku pobedu.

Mogao je Lion da smanji prednost domaćeg tima, ali je Georgi Mikautadze promašio penal u 71. minutu meča.

Tačku na i je stavio Majster koji je sa leveg boka kaznenog prostora pogodio donji deo mreže gola Liona za ubedljiv trijumf Rena u prvom kolu.

Olimpik je i prošlu sezonu očajno startovao, zbog čega se u jednom trenutku našao i u zoni ispadanja. Malo je očekivati da ista situacija može da im se desi i ove takmičarske godine.

Za ekipu Liona utakmicu je počeo srpski internacionalac Nemanja Matić, a na terenu je proveo 85 minuta kada ga je zamenuo Korentan Toliso.

Inače srpski fudbaler se nije na najbolji način rastao sa ekipom Rena, zbog čega su ga domaći navijači često "častili" zvižducima.

Lion u narednoj rundi čeka Monako, dok će Ren dan kasnije gostovati ekipi Strazbura.