Fudbal 0

18.8.2024.

21:03

Junak Španaca sa Olimpijskih igara rastužio osvajače EURO

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su Real Sosijedad 2:1 kao gosti u okviru 1. kola španskog šampionata.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/Javier Lizon

Strelci golova za tim iz madridskog predgrađa bili su Horhe de Frutos u 67. minutu i Serhio Kameljo u 84. minutu.

Posebno atraktivan bio je pogodak, zapravo majstorija De Frutosa, koji je pre šuta dva puta "slao po burek" defanzivca Sosijedada Lopeza, toliko da ovaj nije znao gde se nalazi, a potom, kada se otarasio čuvara, silovito smestio loptu pod prečku.

Pogledajte ovaj zaista efektan momenat.

Drugi gol za goste postigao je igrač koji je bio junak Španije sa prethodnih olimpijskih igara, Kameljo, dvostruki strelac u meču za zlato protiv Francuske.

Oba gola tada je dao u prdoužetku, za konačnih 5:3.

Sjajnu formu potvrdio je i u nedelju uveče u Baskiji golom kojim je otklonio dileme oko pobednika. Nije imao težak posao posle užasno bačenog auta igrača domaćih i pasa saigrača.

Na drugoj strani Sosijedadu nisu pomogli ni "zlatni" momci sa EURO Ojarzabal i Zubimendi (ušao u 46), kao ni Le Norman koji, doduše, više nije u klubu pošto se nedavno preselio u tabor madridskog Atletika.

Zubimendi je na kraju uspeo da postigne gol, ali bilo je to prekasno da se ugrozi pobeda Raja, tek u osmom minutu nadoknade.