Fudbal 4

18.8.2024.

20:30

Lazović blistao – Verona razbila Napoli VIDEO

Fudbaleri Verona su pobedili Napoli 3:0 u meču prvog kola nove sezone u Seriji A.

Profimedia

Ovo je bio debi za Antonija Kontea na klupi ekipe sa juga Italije, koji neće po dobrom pamtiti, jer su zabeležili najubedljviji poraz u istoriji duela protiv ekipe Verone. I to na stadionu gde su zabeležili tri pobede zaredom.

Napoliju kao kamen oko vrata stoji rešenje statusa Viktora Osimena. Nigerijac želi da napusti ekipu, Napolitanci su odredili cenu od 130 miliona evra, koju izgleda najozbiljniji kandidati Čelsi i PSŽ nisu spremni da isplate.

Ali da se mi vratimo utakmici. Nije Napoli na ovom meču bio bez Osmimena, kao i bez Kvarachelije, koji se povredio na ovom meču.

Kada se to sagleda, onda i nije čudo što Napoli nije uspeo da slavi na premijernom meču nove sezone u Seriji A. Što je samo nastavak očajne prošle sezone, gde je Napoli okončao na desetom mestu.

Prvo poluvreme je okončao bez golova, a hladan tuš za Napoli je usledio u 50. minutu kada je posle sjajne asistencije Darka Lazovića, Roča Livramento pogodio mrežu Mereta.

Mogao je Napoli do izjednačenja, ali je posle jedne sjajne akcije Zambo-Angisa pogodio prečku.

Još veće probleme Konteu je u 75. minutu napravio Moskera koji se upisao u listu strelaca samo minut pošto je ušao u igru.

Posle ovog rezultata je jasno da su Napoliju neophodna pojačanja.

U drugom meču u terminu od 18.30 na stadionu Renato Dal Ara, Bolonja i Udineze su podelili bodove 1:1.

I na ovom meču smo golove videli u drugom delu meča. Prvo je Rikardo Orsolini sa bele tačke doveo svoj tim do prednosti, da bi Udineze posle promašenog penala Florijana Tovana, preko Đanetija došao do izjednačenja i kako se ispostavilo i boda na utakmici prvog kola Serije A.