Fudbal 24

18.8.2024.

19:27

Kovačić nokautirao "svoje" – Siti nije blistao, ali je slomio Čelsi VIDEO

Fudbaleri Mančester sitija dobili su prvi veliki derbi u novoj sezoni Premijer lige, pošto su u Londonu savladali Čelsi rezultatom 2:0 (1:0).

Tanjug/AP Photo/Dave Shopland

Čelsi – Mančester siti 0:2 (0:1)
Haland 18, Kovačić 84

Stadion: "Stamford bridž" (London)
Sudija: Entoni Tejlor

Četvorostruki uzastopni šampion Engleske nije pokazao Bog zna šta, ali je i takav relativno rutinski savladao "plavce", koji nisu dobro ušli u novu kampanju.

Pep Gvardiola je nadmudrio svog učenika Enca Maresku, pred kojim je veliki posao, pre svega da se rastereti ekipa koja broji čak 43 igrača.

Junaci pobede "građana" su Erling Haland, koji je načeo domaćina u 18. minutu u svojoj 100. utakmici za Siti, te Mateo Kovačić, koji je u 84. nokautirao klub u kom je proveo pet godina.

Zvanično, epitet igrača utakmice otišao je Bernardu Silvi, koji jeste statistički odigrao skoro perfektan meč, ali nije imao "opipljiv" doprinos.

Siti je savršeno iskontrolisao ceo meč, na vreme postigao prvi gol, preživeo nekoliko opasnih situacija Čelsija i pred kraj dovršio posao.

Kovačić je lako prošao pored skupocenih vezista Čelsija Enca Fernandesa i Mojzes Kajseda i pogodio od stative, ali gol protiv "svojih" nije proslavio.

Čelsi će žaliti za prilikama koje su u drugom poluvremenu imali Pedro Neto, kada je ispred njega dobro reagovao Riko Luis, te Nikolas Džekson kada je sa četiri metra snažno šutirao pravo u srećnog Edersona.

U čak četiri navrata je domaći tim tražio penal od Entonija Tejlora, ali je iskusni arbitar ostao dosledan i, reklo bi se, odradio odličan posao na otvaranju nove sezone.

Sva dešavanja sa "Stamford bridža" pratili smo iz minuta u minut putem Live blog na B92.sport:

Gotovo je na "Stamford bridžu"

Zaslužena pobeda Mančester sitija, dok je pred Čelsijem još dosta posla da bi dostigao vrh Premijer lige.

19:24

Gol Kovačića:

19:22

Igraće se još pet minuta

Istu nadoknadu je odredio Tejlor kao i u prvom poluvremenu.

19:20

19:16

84' Goooooooool!

Mateo Kovačić donosi 2:0 Mančester sitiju.

Postigao je gol sa nekih 20 metara udaljenosti, bio je to snažan udarac, ali je i golman Sančes mogao i morao bolje.

Čini se da je sada sve gotovo!

19:08

77' Čelsi opet traži penal

Ovog puta lopta je pogodila Matea Kovačića u ruku.

Tejlor i ovog puta kaže – ne!

19:05

73' Zatišje pred buru

Nešto mirniji period meča pred sam finiš.

Sledi završnica meča u kojoj očekujemo najveća uzbuđenja.

18:56

65' Sada je poništen gol i Mančester sitiju

Haland je bio u dobroj situaciji, ali je umesto lopte šutnuo Kolvila i napravio prekršaj, pa se gol Rika Luisa u sledećem momentu neće važiti.