Fudbal 0

17.8.2024.

22:58

Igrač manje? Nije problem – Leverkuzen osvojio Superkup Nemačke!

Fudbaleri Leverkuzena osvojili su Superkup Nemačke pobedom nad Štutgartom posle penala.

EPA-EFE/FLORIAN WIEGAND

Posle regularnih 90 minuta bilo je 2:2, a onda se odmah otišlo na jedanaesterce gde je Lever bio bolji.

Izabranici Ćabija Alsona su time doneli prvi Superkup u vitrine svog kuba.

Lever je poveo veoma rano, već u 11. minutu je Boniface zatresao mrežu Štutgarta, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačio Milo.

Problem za domaćina nastao je u 37. minutu pošto je Terije dobio direktan crveni karton, a Alonso je morao odmah da reaguje i umesto napadača Bonifacea ubaci štopera Taha.

Držao se Leverkuzen sa igračem manje sve do 63. minuta, kada je Undav pogodio za 1:2.

Delovalo je kao da će Štutgart napraviti veliko iznenađenje, neki navijači su već krenuli u slavlje, ali je usledio hladan tuš.

Patrik Šik je izjednačio na 2:2 u 88. minutu!

Otišlo se u penal seriju, a tu su Leverovi fudbaleri bili nepogrešivi – pogodili su Šik, Grimaldo, Garsija i Tapsoba.

Na kraju nije bilo ni potrebno da izvedu peti penal, pošto su Kracig i Silas promašili svoje.