Fudbal 0

17.8.2024.

20:36

Drama i VAR u prvom kolu: Inter u 95. minutu ostao bez pobede

Fudbaleri Intera odigrali su nerešeno sa Đenoom rezultatom 2:2 u prvom kolu Serije A.

Tano Pecoraro/Lapresse/LaPresse via AP

Italijanski fudbalski šampionat upravo je počeo i fudbaleri Intera su posle drame ostali bez pobede u Đenovi pošto je meč golom u 95. minutu okončan nerešenim rezultatom.

Za nostalgičare valja spomenuti da su Alberto Đilardino i Simone Inzagi zaradili po žuti karton na startu meča, a nedugo potom Đenoa je povela.

Voljako u 20. minutu postiže gol za vođstvo Đenoe od 1:0, a nakon 10 minuta je Markus Tiram uspeo da odgovori i donese Interu izjednačenje.

Mučili su se "nero azuri", a VAR je čak poništio penal za njih koji je dosuđen nad Tiramom. On se u 80. minutu postarao da bude heroj i doneo preokret i pobedu Interu od 2:1.

Tako je delovalo sve do 93. minuta kada je VAR dosudio penal domaćinu. Mesijas je preuzeo odgovornost, Zomer odbranio, a on naleteo na odbitak i poravnao rezultat na 2:2.

U ovom terminu je odigrana još jedna utakmica, a Fiorentina i Parma završili su je nerešenim rezultatom, 1:1.

Man je u 22. minutu doneo prednost Parmi, a Biragi je u 75. minutu doneo izjednačenje Violi.

Martin Pogrančić je u 83. minutu isključen zbog parnih kartona.