Arsenal rutinski, Njukasl jači i od sudije, Everton razbijen kod kuće VIDEO

Fudbaleri Arsenala i Njukasla pobedama su otpočeli novu sezonu u Premijer ligi.

EPA-EFE/DAVID CLIFF

Arsenal je sa 2:0 na domaćem terenu savladao Vulverhempton.

"Tobdžije" su bolje otvorile meč i već u 25. minutu povele golom Kaija Haverca, a do kraja poluvremena viđene su još dve zanimljive situacije.

Prvo je "Emirejts" zanemeo kada je zbog povrede na travi ostao Bukajo Saka, ali se ispostavilo da nije ništa ozbiljnije, a onda je u 36. minutu David Raja fenomenalno refleksno skinuo udarac Larsena glavom.

U drugom poluvremenu izabranici Mikela Artete nisu stvarali previše prilika, ali su kontrolisali meč, iako su Vulvsi imali veći posed lopte.

Na kraju je Saka u 74. minutu matirao golmana gostiju, a ovog puta mu se Haverc odužio asistencijom.

Njukasl je na "Sent Džejms Parku" pobedio Sautempton sa minimalnih 1:0.

To nije delovalo da će biti slučaj posle pola sata igre, pošto je u 28. minutu Fabijen Šer dobio bizaran crveni karton. Opširnije o tome OVDE.

Ipak, domaćin je poveo u 45. minutu nakon katastrofalne greške golmana Mekartija, koji je poklonio loptu protivniku, a to je iskoristio Žoelinton.

U drugom poluvremenu "Sveci" su očekivano dominirali, stvarali dosta šansi, ali jednostavno nisu uspeli da zatresu mrežu Nika Poupa.

Odlično je otpočeo Premijer ligu i Brajton, koji je na gostovanju savladao Everton sa 3:0.

Prvi gol postigao je Mitoma u 26. minutu, a drugi Velbek u 56.

Pitanje pobednika rešio je Ešli Jang, koji je dobio crveni karton deset minuta kasnije i time ubio sve nade svog tima da može do čuda.

Protivnika je dokusurio Adingra u 87. minutu i postavio konačan rezultat.

Notingem Forest neće mnogo slaviti danas zbog užasne povrede Danila, ali i zbog izgubljena tri boda u samom finišu.

Strelac jedinog gola bio je Kris Vud u 23. minutu utakmice, a najbolju šansu gosti su imali u 35. kada je Outara postigao gol, ali ga je VAR poništio.

Čuvao je Notingem prednost dugo, ali nije mogao do kraja.

Heroj gostiju bio je Semenjo u 87. minutu za konačnih 1:1.

Notingem Forest neće mnogo slaviti danas zbog užasne povrede Danila, ali i zbog izgubljena tri boda u samom finišu. Strelac jedinog gola bio je Kris Vud u 23. minutu utakmice, a najbolju šansu gosti su imali u 35. kada je Outara postigao gol, ali ga je VAR poništio. Čuvao je Notingem prednost dugo, ali nije mogao do kraja. Heroj gostiju bio je Semenjo u 87. minutu za konačnih 1:1.