Fudbal 3

17.8.2024.

15:28

Šta bi Liverpul bez Salaha? Gol i asistencija na otvaranju sezone

Fudbaleri Liverpula pobedili su kao gosti Ipsvič 2:0 u prvoj utakmici nove sezone.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Bio je ovo ujedno i prvi zvaničan meč "Redsa" nakon ere Jirgena Klopa i ujedno debi njegovog naslednika Arnea Slota. Za prvi put, sasvim solidno izdanje ekipe holandskog trenera.

Da sve ostane "po starom" pobrinuo se Mohamed Salah, režiser trijumfa ovog popodneva na "Portman Roudu", sa asistencijom i golom.

Ipak, trebalo je da prođe čitavih sat vremena ne bi li gosti probili sve defanzivne linije Ipsviča i došli do vođstva. Strelac gola za vođstvo u 60. minutu bio je Diogo Žota, na pas najboljeg igrača meča Salaha.

Samo pet minuta kasnije, Egipćanin je stavio tačku i nastavak meča učinio daleko mirnijim po svoj tim i rivala ostavio gotovo bez nade da može načiniti podvig.

Salahu je ovo, verovali ili ne, bio deveti put da daje gol na startu sezone u Premijer ligi!

Nije, ipak, sve bilo lagano danas po Liverpul, posebno kritično je bilo u prvom poluvremenu u nekoliko situacija, kada je i golman Alison Beker morao da ulaže krajnje napore da nautrališe pokušaje igrača Ipsviča.

Liverpul je imao i sreće u tim situacijama, ali je u drugom poluvremenu učinio sve da se najmanje oslanja na asistenciju Fortune - odigrali su gosti u punoj kontroli drugi deo meča i zasluženo pišu prva tri boda u sezoni.