Fudbal 2

16.8.2024.

21:22

Neizbežni Aspas za pobedu Selte – VAR registrovao najmanji ofsajd ikad VIDEO

Fudbaleri Selte pobedili su Alaves 2:1 posle preokreta u meču 1. kola španskog šampionata.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/Salvador Sas

Pobedu ekipi iz Viga na "Balaidosu" doneo je neizbežni 37-godišnji Jago Aspas u 84. minutu i tako se "revanširao" VAR sudijama koje su mu u prvom poluvremenu poništile pogodak zbog verovatno najmanjeg mogućeg ofsajda koji je ikad registrovan.

Bez preterivanja, milimetri su bili u pitanju, vrh vrha kopačke je bio sporan - pogledajte i sami tu situaciju.

Bio bi to gol za poravnanje, međutim gosti su ipak otišli sa vođstvom na poluvreme pogotkom Garsije u 17. minutu.

U nastavku, usledio je totalni preokret.

Uz Aspasa na strani Selte briljirao je Šveđanin Viliot Svedberg, koji je ušao u 46. minutu, a onda sebi prilepio etiketu junaka utakmice. Bivši igrač Hamarbija najpre je izjednačio u 66. minutu, a onda, na vrhuncu fudbalske drame na "Balaidosu", asistirao Aspasu za gol.

Selta je tako uspela da slavi na ligaškoj premijeri uprkos poništenom golu i tako u dobrom raspoloženju krene u novu sezonu.

Srpski fudbaler Mihailo Ristić (Selta), nažalost, doživeo je peh, povredio se na zagrevanju pa je zamenjen pred sam početak utakmice.